Havalandırma Sistemleri


Havalandırma ihtiyacı artık vazgeçilmez bir unsurdur. Ortam ihtiyaçlarına göre havalandırma tesisatının tasarımı ve uygulaması uzmanlık ve doğru mühendislik gerektirir. Afor Mühendislik edindiği tecrübeler ile Mersin'de "Havalandırma Sistemleri" çözümleri sunmaktadır.

Özellikle büyük ofisler, işletmeler, restoranlar, kafeler,mağazalar,sinema salonları gibi yerlerde gerekli taze hava miktarı planlanarak havalandırma sistemi projesi hazırlanmalıdır.

Havalandırma sistemleri sayesinde yaşam alanınızdan karbondioksit ve kötü kokular dışarı atılarak ortama taze hava girişi ve bol oksijen depolanacaktır. 

Sanayi tipi havalandırma uygulamalarında genellikle kirli hava üreticileri sorunlar oluşturur.Bu gibi yerlerde mahallin toplam hacmine bağlı havalandırma miktarı hesaplamak yanıltıcı olacaktır. Bunun yerine kirli hava üretici unsurlar incelenerek mikro havalandırma yapılmalıdır.

Otopark ve sığınak havalandırması ise yasal bir zorunluluk olup tasarım kriterleri ilgili yönetmeliklerde tarif edilmiştir.

Yangın yönetmeliği de havalandırma ile ilgili bazı çok önemli zorunluluklar getirmiştir.Merdiven basınçlandırma sistemi buna örnek olarak verilebilir.Burada da tasarım kriterleri yönetmelikle net olarak tarif edilmektedir.

Günümüzde Havalandırma Sistemleri, her kapalı alan için zorunlu hale gelmiştir. Özellikle Alışveriş Merkezleri, Otoparklar Restaurantlar Nitelikli bir Havalandırma Sistemine mutlak ihtiyaç duymaktadır.

 

 

 

Mersinde Havalandırma Sistemi Uzmanı

Ortam ve Mekanlarınızın Temiz Hava Alması İçin Mersin Afor Mühendislik Firmamızca Sunduğumuz Havalandırma Sistemi ve Havalandırma Tesisatları Çözümlerimiz için Bizi Arayınız!