Isıtma Sistemleri

Ortam yada mekanların hava şartlarına, hacimlerine göre ısıtılması farklılık gösterir. İhtiyaç duyduğunuz her tür ısıtma sistemi taleplerinizde (klima,radyatör, petek, doğalgaz, kombi sistemleri) Afor Mühendislik Mersin'de size en uygun çözümleri sunar.

Isınma ihtiyacı bulunan yerdeki ihtiyaç doğrultusunda gerekli keşif yapılarak, projelendirme aşamasından sonra tesisat kurulumu ve ısıtma sistemi inşası tamamlanır.

Isınma çözümleri bütçeniz ve ihtiyaçlarınız göz önüne alınmalıdır. Isınma Maliyeti, Konfor, Isı Verimliliği, Akaryakıt veya Isı Hammadesi kriterleri çok iyi planlanmalıdır. Bu nedenle Afor Mühendislik Uzmanları, size uygun ısınma ve ısıtma çözümlerini planlar, sorunsuz bir şekilde projeleri hayata geçirirler.

Merkezi Isıtma Nedir?

Bir merkezde oluşturulan ısının binalara ve bağımsız bölümlere dağıtılmasını ve kullanılmasını sağlayan sistemdir. Bir binanın çeşitli bölümlerinin, bir merkezden borularla sevk edilen sıcak su veya buharla, ya da kanallarla sevk edilen sıcak hava ile ısıtılma sistemidir Merkezi Isıtma.

Dairelerde kombi veya soba yoktur. Merkezi ısıtma sistemi ile doğalgaz veya kömür ile kazan vasıtasıyla açığa çıkarılan ısının boru ve petekler aracılığıyla binaya yada bölümlere paylaştırılması söz konusudur.

Merkezi ısıtma sistemi pahalı mıdır?

İlk yatırım maliyeti bireysel sisteme göre daha düşüktür. İşletme giderleri bireysel sisteme göre daha düşüktür. Ekonomik ömrü daha fazladır. Merkezi sistemde konforlu sıcak su temin edilirken, kombide alınan sıcak su miktarı sınırlı olup, birden fazla yerde kullanıldığında su sıcaklığı düşmektedir. Bireysel sistemde ancak boyler kullanımında yüksek sıcak su ihtiyacı karşılanabilir.


 

Merkezi Isıtma Sistemlerinin Avantajları'nı inceleyiniz

Soğutma Sistemleri ve Çözümlerimizi İnceleyiniz

 

Isıtma Soğutma Sistem Çözümleri

Mersin Afor Mühendislik size, Doğalgaz Tesisatı ve Projelendirmelerinde, Radyatör,Petek, Kombi İhtiyaçlarınızda Uygun Fiyatlı, Yüksek Kaliteli ve Kalıcı Hizmet Sunmaktadır.